Odra Opole dała popis w Katowicach. Szalone dwie minuty!

Odra Opole wygrała na wyjeździe z GKS Katowice 3:1. Kibice Odry od dawna nie mieli aż tak wielu powodów do zadowolenia. Piłkarze zagrali bardzo dobre spotkanie, rozbijając faworyzowaną GieKSę.

Odra Opole pokonała GKS Katowice

Liczne grono kibiców Odry Opole wreszcie ma powody do świętowania. W Derbach Górnego Śląska Odra okazała się lepsza od GieKSy wbijając trzy bramki, z czego dwie były takim zaskoczeniem dla przeciwników, że nie mogli się z niego otrząsnąć.

Piłkarze Odry przystąpili do spotkania z dużą motywacją. Co prawda GKS miał wszystkie atuty w ręku i liczył na gładkie siódme zwycięstwo z rzędu. Dzień 13 kwietnia jednak okazał się dla katowiczan wyjątkowo pechowy.

Odra objęła prowadzenie w 26. minucie i mimo ataków GKS nie oddała go do końca pierwszej połowy.

W drugiej połowie katowiczanie wzięli się do roboty i wyrównali w 56. minucie. Gdy kibice liczyli, że teraz posypią się kolejne bramki i rozpędzony GKS wykorzysta następne dogodne akcje, nieoczekiwanie w ciągu zaledwie dwóch minut musieli dwukrotnie wyciągać piłkę z własnej bramki.

Odra Opole dowiozła bezpieczną przewagę do końca i wygrała mecz 3:1, ku radości kibiców.

Zobaczcie zdjęcia

GKS Katowice - Odra Opole 1:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Jiri Piroch (26), 1:1 Bartosz Jaroszek (56), 1:2 Vittorio Continella (74), 1:3 Jean Sarmiento (76).

Żółta kartka - GKS Katowice: Mateusz Marzec, Mateusz Mak, Antoni Kozubal. Odra Opole: Wojciech Kamiński, Jakub Antczak, Vittorio Continella, Dawid Czapliński.

Sędzia: Piotr Urban (Warszawa). Widzów: 5 467.