Plac zabaw

i

Autor: fot. UM Opola

Plac zabaw na Nysy Łużyckiej w Opolu prawie gotowy. Jeszcze tylko odbiory techniczne

2023-10-02 9:46

Kilkunastometrowa wieża na Nysy Łużyckiej w Opolu robi już wrażenie. Za kilka dni dzieci wreszcie będą mogły ją przetestować. Kończy się remont zniszczonego przez pożar placu zabaw.

Wszystkie elementy już są na miejscu, trzeba jednak poczekać na zakończenie odbiorów technicznych. Żeby sprawdzić, czy jest bezpiecznie.

Dopiero w połowie wakacji dostaliśmy pieniądze na odbudowę od ubezpieczyciela. Straty oszacowaliśmy na 250 tysięcy zł. Ubezpieczyciel wycenił je na 200 tysięcy zł. Zapadła więc decyzja, żeby brakującą sumę dołożyć z kasy miasta.

- mówił Adam Leszczyński z opolskiego ratusza

Plac powstał na początku roku. Dzieci mogły jednak tylko na niego patrzeć. Przed odbiorami spłonęła część elementów, przede wszystkim wieża . Do podłożenia ognia przyznał się 38letni Tomasz K. , który już czeka na pierwszą rozprawę. I może tym razem tzw."sąsiedzki monitoring" uchroni plac przed wandalizmem.

Dzieci mogą też skorzystać już ze wszystkich urządzeń na placu zabaw w Parku 800-lecia. Część trzeba było wymienić, bo zainteresowanie nimi przerosło najśmielsze oczekiwania. I się po prostu zużyły. Ale można już korzystać z nowych. Może wytrzymają dłużej...