Starostwo w Namysłowie

i

Autor: Archiwum

Kryminalne

Pracownik starostwa w Namysłowie ukradł grube pieniądze. Usłyszał zarzuty

Pracownik starostwa w Namysłowie przez wiele miesięcy przelewał pieniądze z urzędu na swoje prywatne konta. Był pewien, że to wyjdzie na jaw. Został jednak zatrzymany i usłyszał zarzuty prokuratorskie.

Pracownik starostwa regularnie kradł pieniądze z kasy starostwa w Namysłowie. Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu, potwierdził medialne doniesienia o defraudacji.

Według prokuratora Bara, podejrzany zdołał wyprowadzić z urzędu ponad 800 tysięcy złotych.

Pracownik kradł pieniądze z kasy starostwa

Jak wynika z ustaleń mediów, podejrzany pracownik pracował w wydziale finansowym starostwa powiatowego w Namysłowie. Dzięki swoim możliwościom bez problemu mógł wypłacać pieniądze i przelewać je na własne prywatne konta. Miał to traktować jak pożyczkę. Prawdopodobnie myślał, że procederu nie wykryje żadna kontrola i zdąży uzupełnić braki w kasie. Nie zdążył.

Z ustaleń prokuratorskich wynika, że pracownik prawdopodobnie podkradał pieniądze, bo były mu potrzebne na grę i pokrycie długów. Wpadł w uzależniający hazard i spiralę zadłużenia.

Po zatrzymaniu podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanemu mu czynu. Ze względu na fakt, że w ocenie śledczych uczynił ze swojego procederu stałe źródło dochodu, grozi mu kara do 15 lat więzienia.