Starostwo w Namysłowie

i

Autor: Archiwum

Kryminalne

Pracownik starostwa w Namysłowie ukradł grube pieniądze. Usłyszał zarzuty

Pracownik starostwa w Namysłowie przez wiele miesięcy przelewał pieniądze z urzędu na swoje prywatne konta. Był pewien, że to wyjdzie na jaw. Został jednak zatrzymany i usłyszał zarzuty prokuratorskie.

Pracownik starostwa regularnie kradł pieniądze z kasy starostwa w Namysłowie. Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu, potwierdził medialne doniesienia o defraudacji.

Według prokuratora Bara, podejrzany zdołał wyprowadzić z urzędu ponad 800 tysięcy złotych.

Pracownik kradł pieniądze z kasy starostwa

Jak wynika z ustaleń mediów, podejrzany pracownik pracował w wydziale finansowym starostwa powiatowego w Namysłowie. Dzięki swoim możliwościom bez problemu mógł wypłacać pieniądze i przelewać je na własne prywatne konta. Miał to traktować jak pożyczkę. Prawdopodobnie myślał, że procederu nie wykryje żadna kontrola i zdąży uzupełnić braki w kasie. Nie zdążył.

Z ustaleń prokuratorskich wynika, że pracownik prawdopodobnie podkradał pieniądze, bo były mu potrzebne na grę i pokrycie długów. Wpadł w uzależniający hazard i spiralę zadłużenia.

Po zatrzymaniu podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanemu mu czynu. Ze względu na fakt, że w ocenie śledczych uczynił ze swojego procederu stałe źródło dochodu, grozi mu kara do 15 lat więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE