Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola

i

Autor: UM Opole

Wybory 2023

Prezydent Opola wystartuje w wyborach 2024. Arkadiusz Wiśniewski rejestruje własny komitet

Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola, zadeklarował, że wystartuje w wyborach samorządowych 2024. Chce powalczyć o trzecią kadencję prezydenta, aby m.in dokończy budowę stadionu Odry Opole.

Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski poinformował w czwartek, że w nadchodzących wyborach samorządowych będzie ubiegał się o trzecią kadencję na tym stanowisku. Podkreślił, że chciałby kontynuować pracę na rzecz Opola; wśród priorytetów wymienił m.in. dokończenie budowy stadionu.

Wiśniewski na czwartkowej konferencji prasowej przekazał, że w czwartek zarejestruje własny komitet wyborczy i będzie ubiegał się o trzecią kadencję na stanowisku prezydenta Opola.

"Chciałbym z moim zespołem i radnymi, którzy w ostatnich latach reprezentowali mieszkańców, kontynuować pracę na rzecz Opola" - podkreślił.

Wśród priorytetów na nadchodzące latach uznał dokończenie budowy stadionu, powstanie nowej przeprawy przez Odrę i zagospodarowanie strefy ekonomicznej.

Kto startuje w wyborach w Opolu?

Obecnie jedynym kandydatem, który zadeklarował chęć startu w wyborach na stanowisko prezydenta Opola, jest kojarzony ze środowiskiem lewicy Jarosław Pilc. Swoich kandydatów przedstawi prawdopodobnie KO oraz PiS.

Prezydent Wiśniewski po raz pierwszy zwyciężył w wyborach samorządowych w 2014 roku, mając polityczne poparcie polityków ówczesnej Solidarnej Polski (obecnie Suwerennej Polski) - Patryka Jakiego i Janusza Kowalskiego, który został przez Wiśniewskiego powołany na stanowisko wiceprezydenta Opola. Przez całą pierwszą i pierwszą połowę drugiej kadencji Wiśniewski współpracował z prawicą. W drugiej części obecnej kadencji zaczął dystansować się od Solidarnej Polski i wszedł do ruchu "Tak dla Polski" Rafała Trzaskowskiego.

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 7 kwietnia. Druga tura odbędzie się 21 kwietnia.

Tak powstaje stadion Odry Opole

Zobacz zdjęcia