Kradzieże w kościele. Sprawca złapany

i

Autor: Policja Opole

Kryminalne

Przyznał się, że zabierał pieniądze ze skarbony w kościele. Teraz odpokutuje

Mieszkaniec Olesna przyznał się do wielokrotnej kradzieży pieniędzy ze skarbony w kościele. Swój niecny proceder uprawiał od listopada. W tym czasie włamał się 27 razy i za każdym razem wyciągał drobne sumy. Wreszcie został przyłapany.

Policjanci z Olesna zatrzymali podejrzanego o kradzieże pieniędzy z kościelnej skarbony. Śledczy ustalili, że 37-latek wielokrotnie włamywał się do skarbony w jednym z oleskich kościołów. Były to dobrowolne datki wiernych, często kwoty niewielkie, ale podarowane z potrzeby serca. Zebrane pieniądze pozwalały chociażby przeprowadzać niezbędne remonty.

Nie powstrzymało to jednak mieszkańca powiatu, by aż 27 razy okradać przysłowiowy "wdowi grosz". Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat więzienia.

Kradzież pieniędzy ze skarbony w kościele

W październiku zeszłego roku policjanci z Olesna zaczęli otrzymywać informacje o kradzieżach pieniędzy ze skarbony w jednym z oleskich kościołów. Tą sprawą zajęli się policjanci wydziału kryminalnego.

Prowadzone czynności operacyjne doprowadziły do wytypowania, a w połowie grudnia do zatrzymania 37-letniego mieszkańca powiatu oleskiego podejrzewanego o kradzieże pieniędzy.

Śledczy zajmujący się tą sprawą ustalili, że mężczyzna od września do połowy grudnia, 27 razy włamał się do kościelnej skarbony.

Podejrzany usłyszał 27 zarzutów kradzieży z włamaniem do kościelnej skarbony, do których się przyznał. Grozi mu nawet do 10-lat więzienia.

Quiz z gwary śląskiej. Dogadasz się z rodzonym Ślązakiem?

Pytanie 1 z 10
Co w gwarze śląskiej oznacza słowo "szmaterlok"?