Akt oskarżenia przeciwko Krystynie Sz. W lipcu ubiegłego roku zabiła dwójkę swoich dzieci

i

Autor: KMP Opole

Opole

Ruszył proces matki oskarżonej o zabicie swoich dzieci. 34-latka nie przyznała się do winy

2024-07-03 17:36

W środę (3 lipca) przed Sądem Okręgowym w Opolu rozpoczął się proces 34-letniej Krystyny S. oskarżonej o zamordowanie dwojga swoich dzieci. Za zabójstwo 3-letniego chłopczyka i 4-letniej dziewczynki kobiecie grozi dożywotnie więzienie.

Przed Sądem Okręgowym w Opolu rozpoczął się proces 34-letniej Krystyny S. oskarżonej o zamordowanie dwojga swoich dzieci. Do zbrodni doszło 29 sierpnia 2023 roku w jednym z mieszkań na osiedlu przy ul. Michałowskiego w Opolu-Czarnowąsach. Gdy dziadek 3-letniego chłopczyka i jego o rok starszej siostry przyszedł do wynajmowanego przez ich rodziców mieszkania, znalazł ciała martwych wnucząt i leżącą przy nich matkę z ranami ciętymi na rękach. Ojciec dzieci przebywał wówczas w pracy.

Na podstawie śladów zebranych na miejscu zdarzenia prokurator oskarżył Krystynę S. o zamordowanie dwojga swoich dzieci. Zdaniem prokuratury kobieta chciała w ten sposób zemścić się na ojcu dzieci, a następnie próbowała popełnić samobójstwo, wcześniej prowizorycznie barykadując drzwi od środka.

W trakcie śledztwa 34-latka twierdziła, że nie pamięta przebiegu całego zdarzenia. Biegli psychiatrzy stwierdzili, że oskarżona w momencie popełnienia czynu była poczytalna. Podczas pierwszego dnia procesu oskarżona nie przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów i odmówiła składania wyjaśnień oraz odpowiedzi na pytania. Za podwójne morderstwo grozi jej kara od 8 lat do dożywotniego pozbawienia wolności.

Pijany kierowca wjechał w grupę pieszych

Jak dobrze znasz polskie prawo? Odpowiedz poprawnie na wszystkie pytania i zdobądź uznanie!

Pytanie 1 z 10
Czy w Polsce można prawnie zmienić płeć?