Inwestycje

Stadion Opolski otwarty dla zwiedzających. Padła ostateczna data zakończenia budowy

Stadion Opolski nie będzie już ani wyższy, ani szerszy, ale będzie jeszcze piękniejszy, gdy zazieleni się murawa, a na trybunach zainstalowane będą krzesełka dla kibiców. Prawie 3 tys. mieszkańców mogło zwiedzić budowany stadion w Opolu w trakcie dnia otwartego

Stadion Opolski z nowoczesną technologią

Stadion Opolski od początku budowy uważany jest zgodnie za najnowocześniejszy w tej części Europy. Chodzi o głównie o nowatorskie podejście do źródeł energii. Na dachu z trzech stron, zachodniej, wschodniej i południowej zamontowane zostaną układy paneli fotowoltaicznych o mocy około 280 kW. Cały układ uzupełnią pompy ciepła oraz agregaty z funkcją kogeneracji. 

Już sam fakt zastosowania nowoczesnych technologii pozwoli na nazwanie Stadionu Opolskiego "zielonym stadionem". Nic więc dziwnego, że gdy ogłoszono dzień otwarty, na stadion przyszło kilka tysięcy ludzi.

Dzień otwarty na Stadionie Opolskim

Według ostatecznych wyliczeń, przez Stadion Opolski w trakcie dnia otwartego przeszło ponad 3 tysiące mieszkańców. Zgodnie komentowali, że stadion robi wrażenie. Obiekt biurowy jest już oszklony, a trybuny przygotowane do montażu krzeseł. 

Także podłoże jest już przygotowywane na nową murawę. Zdecydowano się na murawę z rolek, która jest droższa w utrzymaniu, lecz daje lepszy komfort gry.

Kiedy będzie wybudowany Stadion Opolski?

Mieszkańcy Opola usłyszeli ważną deklarację osób odpowiedzialnych za budowę stadionu w Opolu. Ostatecznie padłą data oddania do użytku Stadionu Opolskiego. Ma to nastąpić w grudniu 2024 tuż przed świętami. 

Zobaczcie zdjęcia z dnia otwartego