Już ponad 1500 medyków chce zaszczepić się przeciwko koronawirusowi w szpitalu uniwersyteckim w Opolu. Są wśród nich lekarze, pielęgniarki ale też inni pracownicy służby zdrowia oraz studenci medycyny z Uniwersytetu Opolskiego. USK przyjmuje też zgłoszenia z innych placówek. Do tej pory chęć zaszczepienia się wyrazili pracownicy prywatnych przychodni i gabinetów, sporo zgłoszeń jest też z aptek, gabinetów stomatologicznych, a nawet zakładów kosmetycznych.
Pracownicy USK mają wątpliwości?
Jako pierwsi na listę chętnych mogli wpisać się pracownicy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Okazuje się, że zrobiła to nieco ponad połowa kadry - około 600 osób. Łącznie z osobami z innych placówek zaszczepić się chce 1500 pracowników służby zdrowia.
Organizacyjnie jest to trudne zadanie dla szpitala, dlatego też pilnie się do tego przygotowujemy. Każda osoba musi przejść tak zwaną: wstępną kwalifikację, czyli badania lekarskie, które oceni czy dana osoba nie ma przeciwwskazań. To mogą być na przykład alergie. - wyjaśnia Adrianna Mazurkiewicz-Fornalik ze szpitala uniwersyteckiego
Na razie nie wiadomo kiedy ruszą szczepienia w szpitalu klinicznym. Szczepionki mają dotrzeć do USK między 29 grudnia a 4 stycznia.
Spada liczba zakażonych
Poniżej 50 zakażeń koronawirusem na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia informuje, że w ciągu ostatniej doby pozytywny wynik testu dostało 49 kolejnych osób z regionu. Najwięcej – bo 10 zakażonych przybyło w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. W Opolu – sześciu. Powiat namysłowski z kolei bez nowych zakażeń.
Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]
Szpital tymczasowy w CWK przyjmuje pacjentów
Lekarze szpitala tymczasowego w Opolu już pracują. Na razie mogą opiekować się maksymalnie 30 osobami. W razie potrzeby miejsc będzie więcej. Pierwsza pacjentka trafiła do CWK już w niedzielę. To kobieta, której stan lekarze określają jako poważny. Wymagała hospitalizacji. Pacjentka trafiła do części OIOM-owej szpitala tymczasowego.
W szpitalu gotowych jest na razie 20 łóżek zwykłych i 10 OIOM-owych.Ale ta liczba ma się zwiększać w miarę potrzeb, do 150 miejsc. Pracuje tam 170 osób.