Szpital tymczasowy w Opolu

i

Autor: MarcinM Szpital tymczasowy w Opolu

Szpital tymczasowy w Opolu. Coraz mniej wolnych łóżek i braki kadrowe!

2021-11-23 15:11

W szybkim tempie przybywa chorych w szpitalu tymczasowym w opolskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym. Wielu z nich wymaga specjalistycznej pomocy i podłączenia do respiratora. By zapewnić im opiekę potrzeba kadry, której jednak nadal brakuje.

Coraz więcej pacjentów w opolskim szpitalu tymczasowym. Wolnych jest zaledwie kilkanaście ze 150 łóżek. 25 osób znajduje się na oddziale intensywnej terapii. Większość z nich to osoby niezaszczepione.

- Spośród pacjentów szpitala tymczasowego 75 procent nie była wcześniej zaszczepiona pod kątem COVID19. Jest tak, że osoby, które trafiają do nas do szpitala ale wcześniej przyjęły pełne szczepienie, generalnie przechodzą tę chorobę lżej - tłumaczy Edyta Hanszke-Lodzińska ze szpitala klinicznego, który prowadzi placówkę tymczasową.

Szpital tymczasowy w Opolu. Potrzebny personel

Władze USK od kilku tygodni przygotowywały się do ponownego uruchomienia wszystkich 150 miejsc w szpitalu tymczasowym w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym. Podstawową sprawą było zapewnienie opieki lekarskiej i zatrudnienie pielęgniarek czy ratowników. To się udało, jednak by nadal działać efektywnie szpital musi zatrudniać kolejne osoby.

- Przede wszystkim potrzebujemy anestezjologów i pielęgniarek anestezjologicznych. Także pielęgniarek ogólnych, ratowników i opiekunów medycznych oraz lekarzy innych specjalizacji. Potrzebujemy tych osób, by zapewnić opiekę tej rosnącej liczbie pacjentów - wylicza Edyta Hanszke-Lodzińska.

Sonda
Czy powinny zostać wprowadzone obostrzenia?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Super Raport 23.11 (Goście: Marek Belka - były premier, były szef NBP oraz Krzysztof Skiba - muzyk, satyryk) Sedno Sprawy: Grzegorz Cessak