Burze

Trąba powietrzna w Lasowicach Wielkich spustoszyła gospodarstwa

Gwałtowna burza w województwie opolskim spustoszyła wiele miasteczek i wsi. Najpoważniej ucierpiały Lasowice Wielkie, gdzie trąba powietrzna zniszczyła wiele dachów domów i gospodarstw oraz wyrywała drzewa z korzeniami.

Trąba powietrzna w Lasowicach Wielkich

Przechodzący front atmosferyczny nad terenem powiatu kluczborskiego w dniu 16 sierpnia przysporzył sporo pracy jednostkom ochrony przeciwpożarowej.

Łącznie do godziny 21:00 odnotowano 21 zdarzeń związanych z silnym wiatrem. Najwięcej zdarzeń dotyczyło gminy Lasowice Wielkie, a największe straty odnotowano w miejscowości Gronowice gdzie wiatr zerwał dachy w czterech budynkach gospodarczych.

Jednocześnie SK KP PSP w Kluczborku otrzymywało informację o powalonych drzewach i zerwanej linii wysokiego napięcia.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Burze na Opolszczyźnie

Przez całą Opolszczyznę w środę przechodziły gwałtowne burze. Porywistemu wiatrowi towarzyszyło nagłe ochłodzenie i grad wielkości nawet piłeczek tenisowych. 

- Do godziny 20.00 strażacy odnotowali 54 zgłoszenia do usuwania skutków gwałtownych burz w regionie. Najwięcej - 33 w Opolu i powiecie kluczborskim - 17. Do najpoważniejszych zdarzeń doszło w powiecie kluczborskim. W miejscowości Gronowice doszło do zerwania dwóch dachów na budynkach gospodarczych. Pozostałe zdarzenia to przewrócone drzewo, zalane posesje, drogi i piwnice - informuje straż pożarna.

Podtopione ulice i połamane drzewa. Czy wiesz, jak zachować się podczas burzy? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Czy podczas burzy można wychodzić z domu?
Listen on Spreaker.