Zoo

Tygrysy w zoo w Opolu mają miesiąc. Wybierz imiona dla tygrysów

2023-10-06 10:20

Zoo w Opolu ogłosiło konkurs na imiona dla trzech tygrysów, które urodziły się miesiąc temu. W konkursie może wziąć każdy mieszkaniec. Opolskie zoo liczy na pomysłowość mieszkańców i wskazuje, aby imiona zaczynały się od litery O, bo mają się kojarzyć z Opolem.

Zoo w Opolu doczekało się narodzin tygrysów. To wielki sukces opiekunów, bo tygrysy w niewoli rozmnażają się rzadko. Trzy małe tygrysy to samce. Właśnie minął miesiąc od narodzin i najwyższa pora nadać im imiona. 

Opolskie zoo organizuje konkurs na imiona dla tygrysów. Bracia są podobni, ale już można mówić o cechach, które je odróżniają.

"Trzy małe tygrysiątka, które urodziły się w opolskim zoo mają się świetnie. I już wychodzą na swój wybieg. Nie same. Pomaga im w tym troskliwa mama. Ale jak nabroją, też muszą się liczyć z karą - mówi Lesław Sobieraj dyrektor opolskiego zoo.

Tygrysy w opolskim zoo

Zobacz zdjęcia

Konkurs na imiona tygrysów z Opola

Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać propozycję imion męskich rozpoczynających się na literę "O" np. Olek na adres: promocja@um.opole.pl.

W treści maila podając swoje imię, nazwisko i numer telefonu. Zoo w Opolu czeka na propozycje imion dla tygrysów do 27 października.

Dlaczego tak ważne jest, aby imiona zaczynały się na literę 'O"?

Tygrysy prawdopodobnie za jakiś czas trafią do ogrodów zoologicznych poza Opolem. Byłoby dobrze, gdyby chociaż imieniem nawiązywały do miejsca swojego urodzenia. Stąd taki warunek w konkursie.

Trzy małe tygrysy już za kilka tygodni będziemy mogli podziwiać na wybiegu opolskiego zoo. Na razie są pod stałą opieką matki, czyli tygrysicy Umy. 

Autorzy zwycięskich imion będą się z tygrysami często spotykać, bo w nagrodę można dostać m.in. całoroczny karnet do zoo czy indywidualny, rodzinny spacer po ogrodzie z przewodnikiem.