W Opolu odsłonięto mural Krzysztofa Krawczyka. Przypomina króla narkobiznesu z Kolumbii

i

Autor: Canva/Wikimedia Commons/SuperGlob/Facebook: screen Krzysztof Skiba W Opolu odsłonięto mural Krzysztofa Krawczyka. "Przypomina króla narkobiznesu z Kolumbii"

W Opolu odsłonięto mural Krzysztofa Krawczyka. "Przypomina króla narkobiznesu z Kolumbii"

2021-09-06 14:29

W Opolu odsłonięto niedawno mural, który przedstawia Krzysztofa Krawczyka. Niestety nie wszystkim przypadł do gustu. Część internautów twierdzi, że nie do końca przypomina ich idola. W tym temacie wypowiedział się również Krzysztof Skiba. Jak zaznaczył, "idol namalowany na ścianie przypomina bowiem, nie sympatycznego Krawczyka, ale króla narkobiznesu z Kolumbii Pabla Escobara".

Mural Krzysztofa Krawczyka w Opolu. Internauci podzieleni

W ramach nowe trasy turystycznej Muzycznych Murali w Opolu pojawiło się nowe dzieło. To przedstawia zmarłego w tym roku Krzysztofa Krawczyka. Mural można oglądać na ścianie kamienicy przy ul. Krakowskiej 34A. Zaprojektował i wykonał go Bruno Neuhamer, który najpierw zwyciężył w ogólnopolskim konkursie, do którego zgłoszono łącznie 25 koncepcji.

Na tle całości projekt zwycięzcy wyróżniał się - jak zdradzili później członkowie jury - oryginalnym i przemyślanym podejściem do tematu konkursu, opierając się o amerykański rozdział życia Krzysztofa Krawczyka, jego marzenia i aspiracje - czytamy we wpisie Czasu na Opole w mediach społecznościowych .

Mural Krzysztofa Krawczyka przy ul. Krakowskiej

Okazuje się, że nie wszystkim mural przypadł do gustu. W sieci pojawiło się mnóstwo negatywnych komentarzy internautów.

"Z całym szacunkiem dla zmarłego, ale to jest totalny kicz", "Paskudnie to wyglada i tyle w temacie", "Havana, lata siedemdziesiąte ubiegłego wieku. Che Guevara" - piszą m.in. internauci w komentarzach.

Mural Krzysztofa Krawczyka w Opolu. Skiba: "Przypomina króla narkobiznesu z Kolumbii"

Opolski mural przedstawiający Krzysztofa Krawczyka skomentował też ostatnio Krzysztof Skiba. Na swoim profilu w mediach społecznościowych zamieścił wymowny wpis.

Idol namalowany na ścianie przypomina nie sympatycznego Krawczyka, ale króla narko biznesu z Kolumbii Pabla Escobara. Ciekawe co autor dzieła palił podczas pracy nad tym portretem, ale jestem przekonany, że nie były to zwykłe szlugi. (...) Portret piosenkarza wzbogacony jest o egzotyczne palmy, jaskrawy horyzont i busa, który jak nic kojarzy się z przekraczaniem granicy z trefnym towarem w podwójnym bagażniku - czytamy we wpisie Skiby na Facebooku.

Artysta dodał również, że autor muralu uległ też "estetyce słynnej gry komputerowej GTA, w której stylu ten komiksowy portret został zrobiony".

Jest taka stara anegdota o malarzu Janie Styce, który specjalizował się w obrazach batalistycznych i religijnych. Pewnego dnia Styce ukazał się sam Pan Bóg i powiedział „Styka ty mnie nie maluj pięknie. Ty mnie maluj dobrze”. Malować dobrze to nie jest łatwa sprawa. Żyjemy w czasach, w których nie tylko Jacek Kurski upiększa rzeczywistość - dodał Skiba.

Sonda
Podoba Ci się mural Krzysztofa Krawczyka?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE