Słuczka podczas Tour de Pologne 2023

i

Autor: Tygodnik NIE (Twitter, printscreen)

Tour de Pologne 2023

Wpadka podczas Tour de Pologne 2023. Potrójna stłuczka tuż za czołem peletonu

Tour de Pologne to największa impreza kolarska w Polsce, która co roku przyciąga rzesze widzów, śledzących z zaangażowaniem każdą minutę wyścigu. Peleton jest równie czujnie obserwowany przez telewizyjne kamery, którym nie umknie żadna, nawet najmniejsza wpadka. A do takiej doszło dzisiaj, podczas 4. etapu wyścigu na trasie Strzelin-Opole.

W sobotę 29 lipca wystartowała 80. edycja Tour de Pologne 2023. Największa impreza kolarska w Polsce zakończy się w piątek 4 sierpnia w Krakowie. Dziś (1 sierpnia) rozgrywany jest 4. etap wyścigu. Trasa biegnie od Strzelina do Opola i liczy sobie 198 km. Peleton trwa, są już pierwsi faworyci do zwycięstwa. Ale nie obyło się bez wpadek.

Tygodnik NIE opublikował na Twitterze krótki filmik, na którym widać przejazd czoła peletonu. Grupa kilkudziesięciu kolarzy przejeżdża szybkim tempem przez drogę, a tuż za nimi jadą cztery samochody. Dwa z nich przewożą na dachu rowery dla zawodników.

Nagle kierowca drugiego samochodu gwałtownie hamuje, a jadący z nim samochód uderza w jego tylni zderzak. Sekundę później w tył drugiego samochodu uderza trzeci. Po chwili tuż obok przejeżdżają zdezorientowani kolarze. Nagranie całej sytuacji publikujemy poniżej.

Stłuczka trzech samochodów podczas Tour de Pologne 2023:

Nie wiadomo dokładnie, co było przyczyną gwałtownego hamowania drugiego kierowcy. Tuż po stłuczce na nagraniu widać kolarza, stojącego na poboczu drogi. Zabiera on z dachu pierwszego samochodu rower i odjeżdża. Możliwe, że pojawił się na drodze i przestraszył kierowcę, dlatego zahamował.