Krokodyl uciekł z Czech. Jest już w Odrze na Opolszczyźnie

i

Autor: twitter.com/PolicieCZ/status/photo Krokodyl uciekł z Czech. Jest już w Odrze na Opolszczyźnie

KROKODYL w Odrze! Niebezpieczny gad uciekł z czeskiej hodowli. Policja apeluje!

2021-07-27 12:28

KROKODYL w Odrze! Z czeskiej hodowli w Ostrawie uciekł krokodyl. Jak poinformowała tamtejsza policja, gad ma około 1 metra długości, może być groźny! Jeśli zwierze przedostało się do Odry, może już być na Opolszczyźnie – ostrzega portal KK24.pl z Kędzierzyna-Koźla. Jak się zachować jeśli spotkamy gada? Więcej informacji znajdziecie w tym artykule!

KROKODYL w Odrze! Niebezpieczny gad uciekł z czeskiej hodowli. Policja apeluje! Hodowla, z której uciekł krokodyl, znajduje się w pobliżu rzeki Ostrawica, która z kolei wpływa do Odry. Stąd podejrzenie, że z jej wodami groźne zwierzę mogło przedostać się już na Opolszczyznę. Informację o ucieczce krokodyla czeska policja przekazała wczoraj.

„Dziś policjanci MS region-Ostrava otrzymali zawiadomienie o ucieczce krokodyla z ogrodu hodowcy w Ostrawie przy ulicy Závodní. Jest to młode o długości około 1 metra, może być niebezpieczne. Policja intensywnie poszukuje zwierzęcia” – informuje policja w Ostrawie.

Krokodyl, nazwany przez właściciela Mireczek, jest zaczipowany i ma świadectwo rejestracji okazu zagrożonego gatunku. Certyfikat został wydany przez władze kraju (województwa) ołomunieckiego. Właściciel nie powiedział policji, dlaczego po zakupie krokodyla nie zarejestrował go w Ostrawie.

Wpadka komentatora podczas meczu. Klął jak szewc

KROKODYL W Odrze - czy jest niebezpieczny? Co robić, gdy go spotkamy?

– Jest to młode zwierzę, które ma około metra długości, jest zwinne i zdolne do łapania mniejszych psów lub kotów. Ponieważ od dwóch dni nie ma jedzenia, może być niebezpieczne dla społeczeństwa. Jak ocenił ekspert, mógł zacząć szukać cieków wodnych lub ukryć się w liściastym terenie, gdzie jest cień – przekazała rzeczniczka policji w Ostrawie Eva Michalíková cytowana przez moravskoslezsky.denik.cz.

W poszukiwania zaangażowano już ponad 20 policjantów oraz 10 strażników miejskich. Przeszukiwane są okoliczne domy i ogrody. O ucieczce niebezpiecznego zwierzęcia poinformowani zostali mieszkańcy, poinstruowano ich również, jak postępować w przypadku natknięcia się na krokodyla. Przede wszystkim policja zakazuje prób samodzielnego łapania niebezpiecznego gada oraz prosi o dzwonienie na policyjny numer alarmowy.