Policja

i

Autor: Radio ESKA

Wydarzenia

Pijany chciał uciec przed policją. Przewiózł policjanta na masce samochodu

2023-07-17 18:12

Policjanci ze Strzelec Opolskich zatrzymali 59-latka, który prowadząc po pijanemu samochód, próbował uciec przed policyjnym patrolem. W trakcie pościgu wiózł funkcjonariusza na masce auta. Jak poinformowała w poniedziałek KW Policji w Opolu, zatrzymanemu grozi do 5 lat więzienia.

Pijany kierowca próbował uciec przed policją

Do zdarzenia doszło w Kolonowskich, gdzie patrol drogówki prowadził kontrolę prędkości na jednej z ulic miasta. W pewnym momencie funkcjonariusze zobaczyli audi. Gdy pomiar radaru wskazał na przekroczenie dozwolonej prędkości, policjantka dała sygnał kierującemu do zatrzymania się.

Kierowca zatrzymał pojazd, po czym zaczął cofać, zjeżdżając na chodnik w rejon jednej z posesji. Policjanci natychmiast ruszyli w kierunku audi, jednakże jego kierowca szybko ruszył z miejsca i zaczął uciekać ulicami miasta. Mundurowi ruszyli za nim w pościg, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Mężczyzna w trakcie swojej ucieczki przez miejscowość Kolonowskie, kilkukrotnie nie ustępował pierwszeństwa innym pojazdom jadącym z naprzeciwka, czym stwarzał poważne zagrożenie dla innych kierowców.

Na jednym ze skrzyżowań policjanci radiowozem zajechali uciekającemu drogę i podbiegli do samochodu. Policjantka otworzyła drzwi z jego pojazdu chcąc uniemożliwić kierowcy dalszą jazdę. W tym momencie mężczyzna wrzucił wsteczny bieg i potrącił policjantkę.

Następnie ruszył bezpośrednio w kierunku policjanta, nie reagując na polecenia do zatrzymania się. Kierujący wjechał w policjanta i przez kilka metrów wiózł na masce pojazdu. Funkcjonariusz zsunął się z pojazdu i upadł na jezdnię. Niegroźnie poturbowani policjanci ponownie wznowili pościg radiowozem.

Mężczyzna uciekał w kierunku miejscowości Krasiejów, nadal rażąco łamiąc przepisy ruchu drogowego. Wyprzedzał kilka pojazdów na przejściach dla pieszych, skrzyżowaniu i przejeździe kolejowym, gdzie zmuszał jadących z naprzeciwka kierowców do gwałtownego hamowania i zjeżdżania na pobocze. Na kolejnym skrzyżowaniu kierujący nie zapanował nad samochodem i wjechał w las, gdzie został ujęty przez policjantów.

Zarzuty dla 59-letniego pirata drogowego

Uciekającym był 59-letni mieszkaniec powiatu oleskiego, który w organizmie miał blisko promil alkoholu. Jak się okazało, ma on zatrzymane uprawnienia do kierowania za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. 59-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania się do kontroli oraz naruszenie nietykalności funkcjonariuszy. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz też naszą galerie: 

Drogowcy ustawili znak, który ignorują kierowcy. Policjanci mają mandatowe żniwa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE