Szczepienia najmłodszych dzieci: Na jakich zasadach?

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Szczepienia najmłodszych dzieci: Na jakich zasadach?

Szczepienia dla dzieci na Opolszczyźnie. Sporo chętnych w USK

2021-12-15 13:48

Opolscy rodzice chętnie zapisują swoje dzieci na szczepienie przeciwko COVID19. Od wtorku z zapisami ruszył Uniwersytecki Szpital Kliniczny w naszym mieście. O czym trzeba pamiętać przed przyjściem do punktu szczepień z dzieckiem?

Szpital kliniczny w Opolu będzie szczepił na koronawirusa dzieci. Pacjenci w wieku od 5 do 11 lat już mogą zapisywać się na swoją pierwszą dawkę. Oczywiście nie same. Udział rodziców jest tu niezbędny.

- Dzieci z tej grupy wiekowej otrzymują szczepionki firmy Pfizer w mniejszej dawce – 10 mikrogramów. Schemat szczepienia przewiduje dwie takie dawki w odstępie 21 dni, natomiast dzieci z ciężkimi zaburzeniami odporności otrzymają trzy dawki. Przed każdym szczepieniem rodzic lub opiekun prawny musi wypełnić kwestionariusz, na podstawie którego odbywa się kwalifikacja do szczepieni -  informuje Adriana Mazurkiewicz-Fornalik, pełnomocnik dyrektora ds. praw pacjenta.

Szczepienia dzieci w USK. Mnóstwo chętnych.

Już około 200 dzieci zapisało się na szczepienie w szpitalu klinicznym w Opolu. Pierwsze dawki dostaną 22 grudnia. Gabinet będzie otwarty od 8:00 do 15:00 w każdą środę. Tam dzieci przejdą kwalifikację, którą przeprowadzi pediatra.

- Od środy 22 grudnia, w każdą środę dla dzieci w wieku 5-11 lat uruchamiamy w punkcie szczepień przeciwko Covid-19 dedykowany gabinet pediatryczny. W zależności od zainteresowania szczepieniami młodszych dzieci, będziemy zwiększać częstotliwość otwarcia tego miejsca - mówi Małgorzata Czukiewska, koordynator punktu.

Rodzice nie będą musieli kluczyć po szpitalu w poszukiwaniu punktu szczepień. Zastrzyk dzieci dostaną na miejscu po spotkaniu z lekarzem pediatrą.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Super Raport 15.12 (Goście: Krzysztof Śmiszek - Nowa Lewica oraz Radosław Fogiel - PiS) Sedno Sprawy: prof. Krzyztof Pyrć